KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10537037
*
nr 1053 7037
Staffan Hallström
(1914-1976), Sverige
Oljemålning, Staffan Hallström (1914-1976), Monogramsignerad, 1964, Springare på schackbräde, 78x54
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Följerätt
Utrop:
60.000 kr
Såld:
50.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2016
kl 21:02:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 20:57:52
1
Vinnande bud
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Staffan Hallström
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Läs mer om Staffan Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar staffan hallström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
*
Staffan Hallström
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Läs mer om Staffan Hallström
nr 1053 7037
Staffan Hallström
(1914-1976), Sverige
Oljemålning, Staffan Hallström (1914-1976), Monogramsignerad, 1964, Springare på schackbräde, 78x54
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 60.000 kr |
Såld: | 50.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/8 20:57:52 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Staffan Hallström
Staffan Hallström, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.Läs mer om Staffan Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar staffan hallström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55